STARLINK

Система Starlink

Мрія про доступ до Інтернету де би ви не були може зовсім скоро стати реальністю. В 2015 році компанія SpaceX Ілона Маска анонсувала, що розроблює такий сервіс під назвою Starlink.

Як це працює?

Коли сервіс буде повністю введено в експлуатацію, ви зможете підключитись до швидкісного інтернету з любої точки на планеті. Ціль Starlink’а запустити тисячі низькоорбітальних маленьких супутників, які зможуть передавати швидкі інтернет сигнали на планету.

Наскільки швидким буде інтернет?

Супутники Starlink – низькоорбітальні, приблизно 560км від поверхні землі. Через низьку дистанцію, SpaceX заявляє що затримка повинна бути десь між 25мс та 35мс. Це повинно бути достатнім для майже всіх інтернет задач. Швидкість завантаження також повинна бути швидкою, до 1гб/с. SpaceX ще не повідомляла швидкість відвантаження.

В нещодавніх листах надісланих бета-тестерам Starlink сказано що під час тестування швидкості будуть між 50мб/с та 150мб/с та затримка між 20мс та 40мс

Коли сервіс буде доступний?

В жовтні компанія надіслала лист зацікавленим користувачам в Північній Америці запрошуючи протестувати сервіс. Повна версія сервісу повинна запуститися десь в 2021 році.